E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Den otevřených dveří

21 Bře 2022

Den otevřených dveří

Středa 9. března 2022 se stala dalším dnem, který můžeme s trochou nadsázky nazvat vítězným. Nejednalo se však o žádnou výhru v soutěži ani ve Sportce, i když radost to byla možná srovnatelná. My jsme totiž po dvou letech všelijakých karantén a uzavírek mohli na půdě školy opět osobně přivítat zájemce o výuku v Tégeemce, kteří si ji přišli prohlédnout, seznámit se se zdejším prostředím a třeba si popovídat s našimi pedagogy. Příchozí rodiče si společně se svými potomky prohlédli prostory 1. tříd, družinu, odborné, jazykové i počítačové učebny, anebo i naše tělocvičny. Během prohlídky jim ochotní vyučující odpovídali na množství dotazů, které směřovaly k provozu školy, přípravě budoucích prvňáčků apod. Vedle pedagogických pracovníků přispěli velkou pomocí i žáci 9. tříd, kteří návštěvníky budovou provázeli také. Nechybělo ani závěrečné, u nás již tradiční, posezení v naší školní minicukrárničce, kde si bylo možné po procházce školou vydechnout a na chvíli se zastavit.

Spokojenost byla patrná na všech, hostech i hostitelích. Osobní kontakt totiž nic nenahradí a my jsme rádi, že k němu opět mohlo dojít. Tak snad se u nás budoucím žákům líbilo a my se s nimi setkáme již brzy při dubnovém Zápisu do 1. tříd.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka