E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Všechny příspěvky v AKTUALITY

5 Čvn 2023

POZVÁNKA PRO RODIČE ŽÁKŮ NA 1. STUPNI

30 Kvě 2023

Informační schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků

29 Kvě 2023

DŮLEŽITÉ: ŠKOLNÍ DRUŽINA – INFORMACE PRO RODIČE

Vážení rodiče,

z důvodu rekonstrukce otopné soustavy ve škole bude provoz školní družiny od 1. června 2023 přesunut do prostor tříd II. A a III. B. Vyzvedávání dětí bude probíhat přes hlavní vchod školy. Informace o vyzvedávání dítěte podávejte vychovatelkám školní družiny prostřednictvím pracovnice ve vrátnici školy nebo na telefonním čísle 732 839 868.

Provoz oddělení (třídy II. B a III.B) umístěného v Pastelce zůstává beze změn.

Rekreační činnost bude probíhat na školní zahradě, případně na školním hřišti.

Z důvodu možných změn prosíme o důsledné sledování webových stránek školy a e-mailové pošty.

 

Děkujeme za pochopení!

Frýdlant nad Ostravicí 29. května 2023                                                 vedení školní družiny

25 Kvě 2023

Vernisáž

článek

25 Kvě 2023

Olympiáda v anglickém jazyce pro 5. třídy

OLYMPIÁDA V AJ - zpráva

25 Kvě 2023

Chasička zahrála, zazpívala a zatančila nejen pro maminky

Pásmo lašských písní a tanců s názvem Hoja, kravačečko moja obohacené o prvky slovenské lidové tvorby mohla zhlédnout frýdlantská veřejnost společně s příznivci našeho národopisného souboru ve čtvrtek 18. května 2023 v sále Základní umělecké školy Leoše Janáčka. Chasička vystoupení připravila u příležitosti Svátku matek. Hostů se sešlo opravdu hodně, plný sál nešetřil potleskem za výkon malých i větších folkloristů. Ti pod vedením p. uč. V. Šimonkové, J. Vaňkové a A. Šiguta předvedli program na profesionální úrovni. Dojemné loučení s odcházejícími členy (přecházejí studovat na střední školu) se pak stalo laskavou tečkou nejen za celým vystoupením, ale také nad večerem prožitým s tóny našich nádherných lidových písní. Všem, kteří mají zásluhu na tom, že jsou uchovávány a předávány budoucí generaci, patří obrovský dík a poděkování. V neposlední řadě také sponzorům Chasičky, firmě Hyundai, Městu Frýdlant n. O., vedení školy, Kulturnímu centru a ZUŠ Leoše Janáčka.

22 Kvě 2023

Návštěva dětí z Radeburgu

Základní školu T. G. Masaryka čekala v květnu velká událost. Velmi nás potěšilo, že po pětileté covidové přestávce jsme opět mohli navázat na třicetiletou tradici výměnných pobytů našich žáků se školou v saském Radeburgu. 35 dětí společně s jejich rodinami ochotně připravilo zázemí pro ubytování vrstevníkům z Německa, kteří u nás společně se svými pedagogy prožili téměř čtyři dny.

Ve čtvrtek 11. května 2023 odpoledne všichni zúčastnění netrpělivě očekávali příjezd dětí a učitelů z Radeburgu. Velkou výhodou bylo, že tentokrát už naši žáci většinou využili možnost zkontaktovat se prostřednictvím emailu předem. Měli tudíž za sebou prvotní online seznámení, takže první večer z nich brzy spadla tréma a „družba“ mohla začít. Zahráli si fotbal, opékali párky nebo se jen tak šli projít. Dorozumívacím jazykem se stala angličtina.

V pátek čekalo delegaci slavnostní přijetí panem místostarostou D. Pavliskou v Janáčkově síni, následovala prohlídka školy a výlet do Štramberku. Sobota patřila výjezdu do Teplic nad Bečvou, odpoledne strávili hosté i se svými hostiteli v aquparku. Večery děti prožívaly v rodinách s kamarády.

Obrovským přínosem pro návštěvní dny bylo pěkné počasí, navštívili jsme zajímavá a zábavná místa,  na kterých byla z dětí i učitelů po celou dobu cítit radost z toho, jak umíme být pospolu, nadšení z nových kamarádství i pocit hrdosti nad tím, jak jsme to hostování všichni nakonec krásně zvládli.

V neděli 14. května 2023 nezbylo, než se rozloučit. Všechno má svůj konec, a i když z některé tváře ukápla i slzička, děti zůstávají v kontaktu i nadále na sociálních sítích. Už teď se všichni těší, že za dva roky, kdy pojedeme do Radeburgu zase my, se opět uvidíme.

 

 

22 Kvě 2023

Londýn 2023

Londýn 2023 (1)

17 Kvě 2023

Volné dny vyhlášené ředitelkou školy

Vážení rodiče,
z důvodu rekonstrukce otopné soustavy školy přistupujeme k organizační změně ukončení tohoto školního roku.
Školní rok 2022/2023 bude ukončen předáním vysvědčení žákům dne 26. 6. 2023.
Na dny 27. – 30. 6. 2023 budou pro naši školu vyhlášeny volné dny ředitelky školy.

Dle našich současných informací předpokládáme, že nový školní rok začne v termínu daném MŠMT, tedy dne 4. září 2023.
V případě jakýchkoliv změn vás budeme informovat prostřednictvím Bakaláře a webových stránek školy. Sledujte prosím průběžně uvedené informační zdroje.

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné komplikace.

vedení školy

11 Kvě 2023

Chasička zve na koncert ke Dni matek

Chasicka_plakat-Hoja_kravarecko-23-A4

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka