E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

A bylo před Velikonocemi

11 Dub 2023

A bylo před Velikonocemi

Přestože nám pohled z okna na přelomu letošního března a dubna připomínal poletujícími sněhovými vločkami spíše prosinec, nenechali jsme se zmást. Možná trochu apríl, ale Velikonoce byly přede dveřmi a ve škole to bylo znát. Na 1. stupni probíhaly besedy s tématem těchto svátků, před odchodem na prázdniny přijela potěšit žáky cimbálová muzika Réva, cílem jejíhož koncertu bylo představit lidové muzikanty tak, jak je neznáme. Jejich snahou bylo přiblížit ji i těm posluchačům, kteří by si k ní jen stěží hledali cestu a kteří poslouchají převážně jiné hudební styly. Zábavnou formou, vtažením žáků do děje a střídáním různých hudebních žánrů (folklor, filmová hudba, jazz, rock, klasická hudba a country) dětem ukázala, že cimbálová muzika není jen přežitkem minulých generací, ale že dokáže oslovit a pobavit také dnešní mladou generaci a stále má co nabídnout. A to vše na klasické hudební nástroje – cimbál, housle kontrabas, klarinet a saxofon.

     To, co ke svátkům jara rozhodně patří, je výroba rozličných dekorací a ozdob. Velikonoční tvoření zahájili již v pátek 31. března 2023 kreativní dílnou malí prvňáčci, kterým i tentokrát přišli na pomoc jejich kamarádi z devítky. Beránek z vlny, zápich se slepičkou, zajíček z ubrousku. Hlavní průvodci velikonočních dekorací nechyběli ani při tomto společném projektu, ani při velikonočních dílnách, které později probíhaly i v jiných třídách na 1. stupni.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka