Den dětí byl plný sportu

7 Čvn 2019

Den dětí byl plný sportu

Letošní mokrý máj byl sice příznivě nakloněn přírodě, nikoli však akcím pořádaným venku. S napětím jsme sledovali, jak se příroda rozhodne poslední květnový den, protože jsme si v souvislosti s blížícím se Dnem dětí naplánovali pro žáky z 1. stupně sportovní aktivity na našem krásném školním hřišti. V noci ale pršet přestalo a ráno začala připravovat krásně sluníčková obloha. To, co si pro malé svěřence připravil klub Atletická všestrannost a Hravý klaun, ale předčilo naše očekávání.

Olympiáda pro nejmenší, množství sportovních i hravých disciplín, diplomy, medaile, odměny. Vše umocněno přátelskou atmosférou plnou množství skvělých výkonů vytvořilo z pátečního dopoledne parádní oslavu dětského dne. Co jiného, než pohyb totiž kluci a holky nejvíc potřebují. Ten je baví, je přirozený a přináší jim spoustu zážitků. A to tento projekt bezpochyby přinesl.

Bez hlavních organizátorů by však skvělým býti nemohl, a tak náš dík patří v prvé řadě paní zástupkyni Karle Šigutové, dále Hravému klaunu včele s p. Vladimírou Klempovou a klubu Atletické všestrannosti vedeným p. Michaelou Kedroňovou. V neposlední řadě rovněž nejstarším spolužákům z devátých tříd, hl. z 9. C, jejichž pomoc byla nezištná a určitě přispěla ke skvělé organizaci celého dopoledne. O pitný režim se postaral náš Scolarest, takže i k němu směřuje náš dík. Společnými silami se tak podařilo vytvořit dětem dopoledne plné zábavy, sportu a dobré nálady.

V pondělí 3. června si pak užili svůj den i starší spolužáci z 2. stupně. I jejich aktivity měly především sportovní charakter a stejně jako jejich mladší spolužáci i oni si oslavu vychutnali plnými doušky dobré nálady a příjemně strávených chvil se svými kamarády.