E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Budoucí prvňáčci z Tégeemky „odrazili od břehu“ aneb Zápis do 1. tříd 2019

14 Kvě 2019

Budoucí prvňáčci z Tégeemky „odrazili od břehu“ aneb Zápis do 1. tříd 2019

Vzhledem k tomu, že téma letošního zápisu bylo „Jsme na jedné lodi“, můžeme o prvním kroku adeptů povinné školní docházky ve škole hovořit obrazně jako o vyplutí na dlouhou devítiletou cestu. Stalo se tak ve čtvrtek 11. dubna 2019 za poměrně nepříznivého počasí, kdy venku zrovna jaro svádělo jeden ze svých posledních soubojů se zimou. Zatažená obloha však neodradila rodiče a jejich potomky, aby přišli do naší školy ukázat, že jsou na vyučování připraveni a těší se, jak se již brzy naučí číst, psát a počítat.

Nezbytné formality, zkouška dovedností a znalostí, poté zasloužená odměna, malé sportovní odreagování a závěr v tradiční cukrárničce. To byl letošní průběh našeho zápisu, vše na pozadí mořského světa s pomocí zdatné námořnické posádky. Absolvovalo jej celkem 59 dětí se svým doprovodem a my jsme rádi, že o základní vzdělávání v naší škole je trvalý zájem. Děkujeme těm, kteří se pro něj rozhodli a našim cílem je udělat vše pro to, abychom jejich důvěru nezklamali.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka