E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Zdraví nás baví

6 Kvě 2024

Zdraví nás baví

Dne 26. dubna proběhl na vyšším stupni každoroční Den zdraví. Jako každý rok se snažíme vytvořit program pro žáky tak, aby nejen získali dovednosti, které mohou člověku zachránit  život, ale také aby to byl den plný sportovních aktivit a soutěžních výzev. Naši nejmladší žáci využili nabídky sportovního centra Kotelna.  Zaplavali si v bazénu, zahráli  squash, ping-pong, tenis a volejbal a svého soutěživého ducha předvedli  v bowlingovém utkání na Harcovce. Velmi zajímavou přednášku absolvovali žáci sedmých ročníků. Jak si mají poradit v rázovitém terénu Beskyd a nepodlehnout panice, poučili žáky záchranáři Horské služby Frýdlant nad Ostravicí. Poté byl odpočinek u muzikoterapie, při které žáci relaxovali a po zklidnění těla i duše hurá na taekwondo. Tento rok jsme rovněž přijali nabídku Odborného léčebného ústavu Metylovice, který je určen  pro děti, které trápí různé zdravotní neduhy např.: skolióza, problémy s hmotností, poruchy pohybového aparátu. Zároveň toto centrum pořádá tábory pro děti, kde děti nenásilnou cestou spojí příjemné s užitečným. Přednáška zdravotníků z tohoto pracoviště žáky velmi oslovila, vše si mohli vyzkoušet – měření tlaku, hladinu cukru, první pomoc zraněného. Snaha dětí zachránit člověka, byť jen fiktivně, byla náležitě odměněna. Děti dostaly od centra sladkou pozornost a hlavolam na cvičení své trpělivosti. Velmi přínosná rovněž byla hodina jóga, kterou mnozí cvičili poprvé v životě. I když někteří měli obavy, že je tato aktivita nebude bavit, byli všichni velmi mile překvapeni, jak tuto část programu zvládli. A poté rychle na opičí dráhu, kde byla vyhlášena soutěž o nejrychlejšího chlapce a dívku  osmých ročníků. O životním stylu a jeho změně k lepšímu proběhla přednáška u našich nejstarších, kteří se snažili připravit zdravé pokrmy. Jejich snaha však byla ve finále zmařena výpadkem elektrického proudu. Přesto se den vydařil a mnohým vykouzlil úsměv na tváři.

    Rádi bychom poděkovali všem instruktorům, centru Kotelna, Harcovce, Horské službě Frýdlant nad Ostravicí, Odbornému léčebnému ústavu Metylovice a v neposlední řadě Sdružení rodičů a přátel školy ZŠ Frýdlant nad Ostravicí, které uvolnilo finanční prostředky na realizaci pěkného programu pro žáky.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka