E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Ohlédnutí za sportovním kurzem žáků 9. ročníku

13 Lis 2019

Ohlédnutí za sportovním kurzem žáků 9. ročníku

Třídenní sportovní kurz žáků devátých tříd se v posledních letech stal na naší škole již tradiční akcí. Jakpak by ne, mezi žáky se tento kurz pyšní velké oblibě. Kdo by s radostí nevyměnil školní lavice za sportovní aktivity a zábavu v krásách podzimní jesenické přírody! Cílem tohoto kurzu však není pouze sport, ale také stmelování kolektivu, utužování stávajících vztahů a navazování nových přátelství.

A jak to na sportovním kurzu vypadalo letos?

Pojďme se za ním společně v krátkosti ohlédnout.

„Školní výprava“ započala v pondělí 14. 10. v brzkých ranních hodinách. Cíl byl jasný, a to horská chata Orientka nacházející se ve Staré Vsi u Rýmařova.

Již cesta předznamenala celkový ráz sportovního kurzu. Byla totiž plná bujarého veselí a smíchu. Ve stejném duchu se odehrával celý sportovní kurz.

Po příjezdu byli žáci rozděleni do týmů, ve kterých se věnovali různým disciplínám. A co všechno si mohli vyzkoušet? Opravdu bylo z čeho vybírat!

Velmi oblíbenou aktivitou je každoročně hra airsoft, stejně tomu bylo i letos. Svůj strach z výšek si mohly děti otestovat na horolezecké stěně, na obrovských trampolínách či na velkolepé lanové dráze.

Kromě těchto adrenalinových aktivit se děti mohly schladit v bazénu či se naopak zahřát v sauně.

Pokud stále někdo nebyl po celém dni unaven, byl pro něj přichystán večerní program. V první podvečer se žáci mohli po setmění vydat na tajuplnou stezku odvahy. Další večer proběhla tolik očekávaná diskotéka! A podle slov žáků byla opravdu úžasná! Všichni tančili, zpívali a užívali si, jak se jen dalo.

Další den již žáky a učitele čekal odjezd domů. Ve tvářích dětí jste mohli spatřit kromě únavy také smutek z konce výletu. Myslím, že všichni mysleli na to samé. Škoda, že sportovních kurz nemůže trvat déle!

 

 

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka