E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

„I sedmáci dostali zelenou, odjet do SKI areálu na Bílou!“

19 Úno 2022

„I sedmáci dostali zelenou, odjet do SKI areálu na Bílou!“

     Nejenže 31. ledna 2022 žáci sedmých ročníků dostali vysvědčení, ale rovněž tým našich tělocvikářů, odkojených a odchovaných Beskydami, odvezl 60 děvčat a chlapců do ski areálu Bílá. Pro mnohé žáky to byla odměna za pěkné studijní výsledky. A těm, kterým se v prvním pololetí ve škole příliš nedařilo, tak byli také vděčni a rádi, že unikli oprávněnému hněvu rodičů, kteří by spílali nad jejich výsledky. A podle moudrosti –  nic není tak horké, jak se uvaří a rodiče po týdnu vychladnou a budou nakonec rádi, že se jim dcera či syn vrátili z lyží v dobré fyzické i psychické kondici, tak i zarytí odpůrci vzdělání z řad žáků si oddychli.

     Počasí kurzu přálo, sněhu bylo dostatek a úraz žádný. A tak opět museli kolegové projevit týmovou práci v terénu, hlídat zdraví, dobrou náladu, učit lyžovat  a  „snowboardovat“, povzbuzovat, motivovat a krotit divoké chování žáku. My kolegové v záloze jsme měli také plné ruce práce. Ve škole udeřil COVID 19 v plné síle. Vždy nějaké negativum skrývá v sobě pozitivní věc. Lépe, když udeřil v záloze, než mít 60 lyžařů alias lazarů na horách. I my ve škole jsme se pochlapili a vše zvládli.

      Musím uznat, že zážitky člověka patří k nedílné součásti života každého z nás. I když jako češtinář nejsem součásti těchto lyžařských kurzů. Je však milé, jak jsou žáci vděční a dokážou napsat vtipné střípky z chvil, které strávili spolu.

      A závěrem poznámka češtinářky:

Učitelka: „ Vážení, napíšete příběh nebo zážitek z vašeho deníku.“

Šumění davu třídy: „ A to jako jak???“

Učitelka: „ To jako tak, že si píšeš deník se svými zážitky a jeden list vypadne a někdo si jej přečte.“

Žák v první lavici: „ Ty, já budu psát o lyžáku, protože jinak je můj život děsně nudnej.“

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka