E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

DEN ZDRAVÍ na 2. stupni

2 Kvě 2023

DEN ZDRAVÍ na 2. stupni

V pátek 21. dubna 2023 proběhl na 2. stupni Den zdraví. Jednotlivé ročníky se zúčastnily předem naplánovaných aktivit. Žáci šestých ročníků navštívili frýdlantské sportovní centrum. Děti měly v Kotelně k dispozici bazén, squash, ping-pong, tenis a volejbal. Další jejich aktivitou byl bowling v Harcovně. Starší ročníky relaxovaly u hudby při muzikoterapii. Pronikly do tajů afrických rytmů a naučily se i písničku z Keni. Mnozí z žáků byli udiveni tím, jak je hodinové vyťukávání rytmů unavilo. 😊Velmi poučná byla také komentovaná přednáška, která seznámila děti nejen s dějinami města Frýdlant nad Ostravici, ale také s průmyslem, který se v minulosti v našem městě nacházel. Novinkou pro naše žáky byla přednáška členů horské služby doplněná praktickými ukázkami.

Nejstarší ročníky se seznámily se základy první pomoci. Po teoretické části museli žáci prokázat získané poznatky v praxi – ošetřovali nasimulovaná zranění na figurantech z řad svých spolužáků. A taková otevřená zlomenina, to je věru náročný úkol! Dalším bodem jejich programu byla opičí dráha v tělocvičně a den mohli zakončit cvičením jógy. O změně životního stylu k lepšímu a zdravějšímu se poučili naši deváťáci, kteří připravili podle zdravých receptů jídla nejen zdravá, ale i velmi chutná. Čerstvý chléb s pomazánkou z červené řepy a mrkve se na talířích dlouho neohřál! Aktivně strávené dopoledne nám zpříjemnilo sluníčko, které svítilo celý den.

       Děkujeme všem lektorům, vyučujícím, ale i klubu rodičů a přátel školy, který uvolnil finance na realizaci sportovních aktivit. 

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka