E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Zápis do 1. tříd je zpět

11 Dub 2022

Zápis do 1. tříd je zpět

„Co se to tu chystá?“ ptali se malí prvňáčci. „No přece zápis do 1. tříd!“ zněla odpověď. „Vás tohle bohužel minulo. Víte, děti, to přijde budoucí žáček s rodiči odpoledne do školy, která je tématicky nazdobená a ukáže, co všechno se už ve školce nebo doma naučil. Vše je umocněno slavnostní atmosférou spojenou s mírným napětím a očekáváním v řadách příchozích.“

     Podobný rozhovor bylo asi možné zaslechnout na více školách. Po třech letech se do školních budov vrátilo oficiální zapisování malých prvňáčků tak, jak má být. Ne jinak tomu bylo i v naší škole, která ve čtvrtek 7. dubna 2022 odpoledne přivítala v prostorách 1. stupně neskutečných 90 adeptů povinné školní docházky!  Samozřejmě, že nás tak obrovský zájem hodně potěšil.

     Jsme na jedné lodi, to bylo téma letošního zápisování a bylo to znát na každém kroku. Voda, lodičky, rybičky, příjemná atmosféra. Každý, kdo přišel, musel nejprve absolvovat oficiální část, vyplnění osobních údajů. Následovalo malé „přezkoušení“, možná lépe řečeno ukázka toho, co dítě už všechno dokáže, jak správně vyslovuje a podobně. Nechyběla malá odměna v podobě drobných upomínkových předmětů a pamětního listu, jako vzpomínku na tento významný den. Poté si mohli malí kluci a holky užít náš sportovní koutek a vydanou energii doplnit na závěr tradičně v malé minicukrárničce.

     Zápis je tedy za námi. Je pro nás velkým závazkem a uspokojením zároveň. Těší nás důvěra rodičů, kteří do naší Tégeemky se svými ratolestmi v tak hojném počtu přicházejí. Za vším je poctivá práce pedagogů a skvělý kolektiv, bez kterého by dobré jméno školy nebylo. A my věříme, že ty, kteří k nám k plnění povinné školní docházky nastoupí, nezklameme.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka