E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Úspěch na šachovém turnaji

10 Led 2024

Školní tým ze ZŠ TGM získal 2. místo v okresním kole a postupuje

Dne 5. prosince se konal v Středisku volného času Klíč ve Frýdku – Místku šachový turnaj. Tento turnaj přilákal 20 družstev s 83 hráči. Mezi nimi byla i reprezentace žáků z 1. stupně naší školy, kteří se rozhodli ukázat své šachové dovednosti.

Školní tým byl složen ze čtyř žáků: Michala Merty z 1. C, Davida Merty z 3. C, Filipa Bílka z 5. B a Jonáše Kozelky z 5. C, které na turnaj doprovázela paní asistentka M. Kubišová.  Naši mladí šachisté odehráli celkem sedm kol, během kterých se museli poprat s velkou konkurencí.

Ve druhé polovině turnaje se kluci dokázali probojovat mezi pět nejlepších družstev. Bojovali ze všech sil a nakonec dosáhli skvělého 2. místa. Tímto výsledkem si zajistili postup do krajského kola, které se bude konat 16. 1. 2024 v Krnově.

Náhradníci v soutěži Jan Kaňák z 1. A a Mikuláš Čajka ze 4. C byli celému týmu velkou oporou.

Přejeme našim šachistům mnoho štěstí a úspěchů v dalších kolech turnaje. Držíme palce a jsme pyšní na jejich dosažený výsledek!