E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Školní kolo recitační soutěže na 1. stupni

15 Úno 2022

Školní kolo recitační soutěže na 1. stupni

I když se nám to mnohdy nechce uvěřit, život dětí školou povinných se pomalými kroky začíná vracet tam, kde byl před dvěma lety. Není to sice zatím návrat, jaký bychom si představovali, ale jsme rádi za každý sebemenší uskutečněný projekt. Jedním z takových počinů bylo uspořádání školního kola recitační soutěže na 1. stupni.

     V úterý 8. února 2022 se sešli odpoledne mladí recitátoři, aby ukázali porotě a dalším nadšencům pro poezii, že na básničky v době distanční výuky nezanevřeli. Celkem 42 soutěžících v obou kategoriích prožilo příjemné odpoledne, ve kterém se sice porovnávaly jednotlivé výkony, jak bylo ale zdůrazněno, každý přednes měl svoji cenu a my si považujeme účasti všech.

    V mladší kategorii 2. a 3. tříd recitovalo 24 soutěžících. Nejvíce porotu zaujal na 1. místě Michal Tomášek ze III. B, který výstižně představil báseň Jak šli bratři pro kládu. Hned za ním obsadili 2. místo Jan Herot z II. B s „Pavoukem“ a Tobiáš Kavík ze III. A pro změnu s „Gorilou“. 3. místo si pak rozdělili Zuzana Mališová z II. A s básní Princezna na hrášku, Agáta Veselková z II. C s básní Romance a Matyáš Vorobel z  II. A přednesl básničku O Honzíkovi a cestě.

     Starší kategorii 4. a 5. tříd zastoupilo 18 dětí. Jasnou vítězkou se s krásným kultivovaným přednesem stala Ema Tomalíková z 5.C s básní Johana. 2. místo patří její spolužačce Kateřině Březinové s básní Rozhovor, taktéž z 5.C, o 3. místo se podělily hned tři soutěžící:Natálie Kubíková ze 4.A s básní Před koncertem, Klára Kecová ze 4.B přednesla Půjč mi křídla a Adriana Vaňková ze 4. C se prezentovala básní Počítání do čtyř.

     Všem vítězům gratulujeme, zúčastněným děkujeme za odvahu, pěkné básničky a příjemně poeticky strávené odpoledne.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka