E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Prvňáčci a jejich Indiánský projekt

16 Bře 2023

Prvňáčci a jejich Indiánský projekt

Indiáni, ti se mají, celý den si jenom hrají…tak přesně tohle si zpívali malí kluci a holky, když jim p. učitelka oznámila, že si budou celý týden ve škole hrát na Indiány. Samozřejmě v souvislosti s výukou, ale na tu si už malí prvňáčci zvykli a pochopili, že i učení může být někdy hra. Každá třída pojala tento námět jinak. Někteří měli indiánské období, když se učili písmenko I,i, jiní zase s poznáváním čísla 10. Ať tak či tak, vždy si to naši nejmenší užili.

     Součástí projektu byla výroba indiánské čelenky, výběr indiánského jména, povídání si o vztahu Indiánů k přírodě či matematické příklady, nechyběl třídní totem, malba indiánských portrétů a na závěr výroba vlastního divošského trička. Samozřejmě básničky, písničky i pohádky tematicky zaměřené provázené zvuky indiánských bubnů. To vše byl projekt, který oživil nejmenším žákům výuku a zároveň přinesl pár moudrých rad, jak se chovat k lidem i přírodě. Vždyť tohle je třeba dětem připomínat při každé příležitosti.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka