E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Prvňáčci a 1. září 2020

3 Zář 2020

Prvňáčci a 1. září 2020

Přestože nás první zářijové úterní ráno uvítalo zamračenou oblohou, nám to úsměv z tváří nevzalo. Nejenže jsme po dlouhé době s úlevou opět ve škole přivítali všechny žáky, ale v prvé řadě nás opravdu těšilo, že si tento slavnostní den mohli užít v současné koronavirové době naši nejmenší prvňáčci se vším, co k tomu patří, dokonce v doprovodu svých nejbližších, i když v mírně omezeném počtu a rouškou.

       Ve třech prvních třídách zavládla od rána tradiční atmosféra. Dojatí rodiče, dětská nejistota z nového prostředí, nazdobené třídy, natěšené paní učitelky, vzácní hosté. Kolikrát jsme již tohle prožili, a přesto se pokaždé tato událost znovu a znovu zapisuje do duší jejich účastníků. Ať už jsou to písničky naší Chasičky, účast vedení školy i Města, anebo třeba přítomnost patronů z devátých tříd, jež si své malé svěřence opět rádi vezmou pod svá ochranná křídla. Nechyběly ani drobné dárečky od Ovocentra a SRPŠ. Zkrátka a dobře den, na který se nezapomíná, první den ve škole. Potěšilo nás, že proběhl a pevně věříme, že za ním budou následovat i další. Takové, na jaké jsme zvyklí, plné učení, vzdělávání, soutěží, kamarádských příběhů a přátelských okamžiků. A moc to přejeme všem, hlavně pak našim prvňáčkům.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka