E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Podzimní aktivity 1. stupně

14 Říj 2020

Podzimní aktivity 1. stupně

     Nic není jako dřív. Covid pandemie mění naše životy. Zakrývá nám sice ústa a nos, ale oči a mozek si naštěstí roušku nasadit opravdu nemohou. Ve škole se od září opět učilo, a přestože nám mnohá omezení nedovolila rozjet vše tak, jako bývalo zvykem, radovali jsme se z každého projektu, který se nám podařilo realizovat.

     Poměrně teplé zářijové dny lákaly ven všechny kolektivy žáků. Není se co divit, že v hodinách tělesné výchovy bylo opět naplno využito nejen hřiště za školou, ale i další venkovní prostory, které se u školy nabízí. Výjimkou nebyla výuka v atriu či poznávací vycházky. Vyvrcholením byl pak v pátek 25. září 2020 projekt 1. stupně nazvaný Den tělesné zdatnosti. Děti vyrazily na celé dopoledne do různých míst v okolí, aby využily jedny z posledních slunečních paprsků a mohly tak alespoň částečně kompenzovat chybějící pohyb z předprázdninového koronavirového období. A protože se letos nemohla uskutečnit naše Drakiáda, využili někteří právě tohoto dne, aby si své vzdušné oblíbence trošku provětrali.

      Zkrátka a dobře, září a kousek října jsme si ve škole po vynucené pauze opravdu užili. Na možnou distanční výuku, která nás nakonec bohužel čekala, jsme sice již lépe připraveni, než tomu bylo před půl rokem, avšak je nám jako všem jasné, že klasiku ve školních lavicích nic nenahradí. Tak snad se jí zase brzy dočkáme.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka