E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Pěvecká soutěž Loutnička, obvodní kolo

22 Bře 2023

Pěvecká soutěž Loutnička, obvodní kolo

Ve středu 15. března 2023 se konalo na naší škole po tříleté odmlce opět obvodní kolo pěvecké soutěže Loutnička. To vše za účasti 38 malých zpěváčků naší a 6 dalších okolních škol, ZŠ Komenského, Nové Vsi, Pržna, Pstruží, Čeladné a Kunčic p. O. V příjemné hudební atmosféře zazněly písně lidové i umělé, výkony soutěžících byly naprosto vyrovnané, takže porota složená z pedagogů zúčastněných škol vůbec neměla jednoduché rozhodování. Nakonec přistoupila k hodnocení rozdělením výkonů na pásma prvních, druhých a třetích míst, takže oceněni odcházeli domů všichni žáci.

     Soutěž probíhala ve třech kategoriích, 1. třídy, 2. a 3 ročník a 4. a 5. ročník. Za naši školu si zazpívali: Tereza Řeháková, Natálie Tomášková, Ondřej Pluta, Alžběta Eliášová, Michal Tomášek, Anežka Eliášová a Klára Kecová. Všem děkujeme za pěkné písničky a vzornou reprezentaci školy. V neposlední řadě také p. učitelce Renatě Žákové za organizaci a příjemné prostředí, které pro malé hudební nadšence z Frýdlantu a okolí připravila.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka