E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Netradiční vítání prvňáčků 2020

26 Čvn 2020

Netradiční vítání prvňáčků 2020

V úterý odpoledne 23. června 2020 ožila Tégeemka nebývalým ruchem. V prostorách bývalé Pastelky se zde v jednohodinových intervalech postupně sešli rodiče, vedení školy, paní učitelky a samozřejmě budoucí adepti povinné školní docházky, aby byli slavnostně pasováni na žáky naší školy. Vše probíhalo za dodržení potřebných hygienických nařízení, která ale nikterak neomezila charakter výjimečného okamžiku. Z malých předškoláků se stali školáci. Jako vzpomínku na tuhle chvíli obdrželi malého keramického ptáčka, diplom a drobné dárky. Až na pár jedinců, kteří jistě měli pro svoji absenci vážný důvod, přišli skoro všichni. Dověděli se, co všechno je v září ve škole čeká, co je potřeba pro malého prvňáčka připravit a v neposlední řadě poznali paní učitelky, které je v září převezmou pod svá symbolická křídla.

     To, že jsme mohli tuto akci uskutečnit, přineslo všem velké zadostiučinění. Vždyť vítání budoucích žáčků patří ve škole k těm nejradostnějším okamžikům. A my jsme rádi, že jsme o něj nakonec nepřišli ani v tomto koronavirovém školním roce 2019/2020.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka