E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Nejrychlejší májová veverka

6 Kvě 2024

Nejrychlejší májová veverka

Co dělají veverky v zimě, ví asi každý. Odpočívají ve svých zateplených hnízdech a krmí se nashromážděnými oříšky a semeny šišek. Co ale dělají „veverky“ z prvních tříd, ví jen málokdo. Trénují ve šplhu na tyči, aby mohly v květnu soutěžit o titul „Nejrychlejší májová veverka“.

Naši prvňáci se ocitli před obrovskou výzvou. Zdolat vysokou překážku, vyšplhat na nářadí, na kterém ještě nikdy necvičili. Díky snaze, trpělivosti, bojovnosti a odvaze se většině z nich podařilo udržet se na tyči a vyšplhat, kam jim síly dovolily. Ti nejlepší, nejzdatnější a nejrychlejší si zašplhali 2. května 2024 ve finálovém souboji. Za hlasité podpory fanoušků z řad spolužáků vyšplhali až na vrchol tyče a vysloužili si nejen obrovský potlesk a obdiv, ale také diplom a drobnou odměnu.

Všem „veverkám“ děkujeme za účast a reprezentaci své třídy a vítězům gratulujeme. Jsme na vás moc pyšné. Paní učitelky z prvních tříd.

Vítězové kategorie děvčat

1.místo: Charlotta Šerková (I.B), 2.místo: Diana Macháčková (I.C), 3.místo: Zuzana Zatloukalová (I.C)

Vítězové kategorie chlapců

1.místo: Tobiáš Bílek (I.B), 2.místo: Lukas Kocián (I.C), 3.místo: Marek Popelář (I.A)

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka