E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Návštěva dětí z MŠ

27 Bře 2023

Návštěva dětí z MŠ

Pohádky, pohádky, a zase ty pohádky. Kdo by je neměl rád. Patří do světa dětí a mnohdy jimi nepohrdne ani dospělý. Dnešní svět nadpřirozených bytostí se sice od svých retro předchůdců velmi odlišuje, avšak nezapomíná se ani na ty staré, klasické postavičky. Chtěli jsme si je připomínat i my v naší škole a tak jsme se rozhodli věnovat tomuto tématu letošní projekty pro budoucí prvňáčky. První z nich proběhl ve dnech 22. a 23. března 2023 dopoledne a nesl název Pohádkové hraní na školu.

     Ve středu a ve čtvrtek dopoledne se to v prostorách 1. stupně hemžilo nejen trpaslíky, princeznami, vílami či kouzelníky, ale také vzácnými hosty. Zavítali mezi nás předškoláci z místních mateřských škol. Paní učitelky si pro ně společně se svými žáky připravily zábavné úkoly, jejichž cílem bylo překonat možné prvotní obavy ze školní budovy, zkusit si to, jaké to je sedět ve školní lavici a přitom všem si trochu hrát. A soudě dle úsměvů malých kluků a holek, vše se podařilo na výbornou.

      Obě dopoledne proběhla ve velmi přátelské atmosféře, ve které se odrazila skvělá práce našich prvostupňových učitelek. Ale samozřejmě také všech ostatních, kteří rovněž pomohli zpříjemnit návštěvě chvíle strávené v naší Tégeemce.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka