E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Lyžařský výcvik na 1. stupni

26 Úno 2023

Lyžařský výcvik na 1. stupni

O letošní zimě bychom mohli říci, že si s námi tak trochu pohrává. Začalo to sice bohatou, avšak nedlouho trvající sněhovou nadílkou, pokračovalo zelenými Vánocemi s téměř jarním přelomem roku. Oteplení vystřídalo na chvíli sněžení, i únor bílý na pár dní pole posílil, když se však blížil termín lyžařského výcviku našich mladších žáků, začalo se opět oteplovat a my vzhlíželi k obloze trochu s obavami. Bude sníh nebo nebude? Nakonec to ale vyšlo, i když je fakt, že v týdnu od 20. do 24. února 2023 v údolí pod horami nebylo po bílé pokrývce ani památky. Důležité ale bylo, že ve vyšších nadmořských výškách sníh zůstal, a tak se malí lyžaři z 1. stupně mohli vydat na svůj tradiční odpolední lyžařský výcvik.

     Naše Tégeemka v rámci zmíněného sportovního projektu spolupracuje s lyžařskou školou SUN SKI & BOARD SCHOOL na Bílé, které zajišťuje nejen dopravu, ale především výuku mladých lyžařů. Účast je dobrovolná a vše probíhá po vyučování v odpoledních hodinách. Přestože to mělo 53 kluků a holek v předposledním únorovém týdnu hodně náročné (kurz nakonec dokončilo 50 dětí), můžeme konstatovat, že se letošní ročník jejich lyžařského výcviku vydařil. Páteční hojná účast rodičů i prarodičů na závěrečných závodech přímo v lyžařském areálu byla obrovskou podporou nejen malým lyžníkům, ale i paní učitelce Mgr. Renatě Žákové, která měla celou jeho organizaci na starost. Vše profesionálně zvládla a přísluší jí za to veliké poděkování. A také p. asistentkám A. Konvičné a M. Kaňákové, které jí rovněž ochotně vypomohly.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka