E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Loutnička, obvodní kolo

25 Bře 2024

Loutnička, obvodní kolo

Malí hudebníci z frýdlantského okrsku se sešli ve středu 13. března 2024 v kinosále Kulturního centra ve Frýdlantu n. O., aby zde porovnali své hlasové nadání se spolužáky z okolních škol. Pořadatelem byla naše ZŠ T. G. Masaryka. V příjemném prostředí si děti prožily svoji přehlídku, kterou provázela slavnostní nálada spojená s atmosférou pěveckého poklidu, navíc obohacena instrumentálním i radostným duchem. Za účasti sedmi základních škol z Pržna, Frýdlantu ul. Komenského, Nové Vsi, Čeladné, Pstruží, Kunčic pod Ondřejníkem a naší Tégeemky  se představilo celkem 31 dětí. Přítomné pozdravila také naše paní ředitelka Š. Řezníčková se zastupující zástupkyní pro 1. stupeň M. Majerovou. A protože v obvodním kole jsou pěvecké výkony velice vyrovnané, probíhá hodnocení ve třech pásmech. Děti se umístily v pásmu zlatém, stříbrném a bronzovém. Svým přístupem k soutěži a odhodláním si zazpívat byli vítězi vlastně všichni zúčastnění, za což jim moc děkujeme. Stejně tak směřuje poděkování všem, kteří se zasloužili o zdárný průběh celého dopoledne. Jmenovitě J. Vaňkové, která zajistila úvodní vystoupení Barunky Tomáškové z VIII. A na housle a Adrianky Vaňkové  na klarinet. Dále I. Šlesingerové za návrh nových diplomů, A. Konvičné za pomoc a především p. uč. R. Žákové za organizaci celé soutěže.

 

Výsledky našich žáků:

Zlaté pásmo:       Agáta Veselková, kategorie 4.- 5.r. – IV.C

Stříbrné pásmo:   Alžběta Eliášová                  4.- 5.r. – IV.C

                              Ema Kopecká                      4.- 5 r. – IV.A – statečná holka, která se nedala překvapit náhlým zhasnutím světel a statečně bez přerušení ve tmě za světýlek mobilů píseň bez zaváhání dozpívala. 

Bronzové pásmo : Valérie Vaňková                  1.r.- I.C

                                Izabela Šulová                    2.r. -II.C

                                Daniela Kozelková               2r. – III.B 

 

 

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka