E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Halloween na 1. stupni

7 Lis 2023

Halloween na 1. stupni

Letošní slunečný podzim sice nahrával venkovním aktivitám, ale nakonec se chladné dny přece jen přihlásily o slovo, a my jsme byli rádi, že jsme se díky novému topení u nás v Tégeemce mohli schovat v teple školní budovy. Konec října patřil již tradičně projektu, ve kterém se po chodbách procházela strašidla a duchové. Děti se totiž ponořily do atmosféry Halloweenu. Přestože tento anglický svátek náleží spíše do anglicky mluvících zemí, stal se v rámci hodin tohoto jazyka dnem plným zážitků. Děti se dozvěděly zajímavosti o historii a tradicích tohoto anglosaského svátku, naučily se spoustu nových anglických slovíček.

     Pro žáky 1. stupně připravily paní učitelky zábavné aktivity s tematicky zaměřenými hrami. Vytvářely se tradiční vydlabané dýně, v kuchyňce se peklo a připravovalo oranžové občerstvení. Nechyběl tanec, písničky, pohyb, dobrá nálada a spousta legrace. Zkrátka skvělý způsob, jak spojit výuku s praktickými dovednostmi a při tom zvýšit motivaci žáků k zájmu o angličtinu.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka