E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Druháci v ptačí říši

4 Lis 2019

Druháci v ptačí říši

Úkolem školy je v prvé řadě vzdělávat, tedy předávat nové poznatky a vědomosti. Formy, jakými se tato činnost naplňuje, jsou různé. Klasické výukové metody jsou mnohdy obohaceny projekty, při nichž jsou žáci se světem kolem nás seznamováni hravě na základě vlastních zkušeností. Takto nabyté poznání jistě patří k těm nejlépe zapamatovatelným a určitě i velmi oblíbeným. V naší škole probíhá podobných projektů obrovské množství a jsou součástí výuky všech ročníků. Někdy zajíždějí odborníci přímo k nám do tříd, jindy se děti vydávají za vzdělávacími pořady samy. A takovým příkladem může být i říjnový „výlet“ části druháků do Muzea ve Frenštátě pod Radhoštěm,  kde byl pro ně připraven edukační program Vítejte v ptačí říši.

Pro některé kluky a holky byla zážitkem i samotná cesta vlakem, který dopravil malé zvědavce do města ležícího pod známou památnou horou. Podzimní babí léto přálo krátké prohlídce města, po které následovala samotná návštěva muzea. Pan Martin Trubač se svým kolegou již byli připraveni, aby žáky svým poutavým zpracováním daného tématu zavedli mezi opeřence, ukázali jim základní i zajímavé poznatky z jejich života. Nechyběla praktická část, překvapením pro všechny byl závěrečný ptačí koncert. Celý pořad provázelo nadšení a přirozená pozornost dětí, takže výprava nejen splnila svůj účel, ale i potěšila. Pan Komenský by měl z takového poznávání jistě velkou radost. Stejně, jako ji měli všichni, kteří se do muzea tento den vypravili.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka