E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Den zdraví na 1. stupni

12 Čvn 2023

Den zdraví na 1. stupni

Páteční ráno 9. června 2023 nás sice vítalo mírně zamračenou oblohou, to nám ale ve škole nevadilo, protože nás tento den čekal projekt s názvem Den zdraví. Obětavě si jej pro všechny prvostupňáky připravily paní učitelky A. Veselková, T. Garbová a M. Dřízgová.  První pomoc dětem vysvětlovala paní M. Muroňová, ukázku zdravé stravy ochotně ukuchtili manželé Janovští. Všichni jmenovaní si zaslouží naše obrovské poděkování! Co všechno mohly děti díky jim toto dopoledne prožít a vidět?

      Program byl skutečně pestrý. Zdravý životní styl, modelové situace ochrany zdraví, vybavení lékárničky. Sportování, opičí dráha, přednáška o zdravé výživě s ochutnávkou pomazánek na čerstvém, doma upečeném chlebu. Nechybělo tvoření, povídání o bylinkách s praktickými ukázkami, včelí stezka připomínající život a důležitost existence těchto sice malých, ale tolik potřebných zástupců říše hmyzu. V režii žáků 8. A, kteří absolvovali soutěž Wofram, viděly děti ošetření popáleniny, zlomeniny i řezné rány, mohly si vyzkoušet masáž srdce na figuríně. Jedna činnost střídala druhou, takže dopoledne uběhlo jako voda.

     Na závěrečnou otázku: „Co se vám dnes nejvíce líbilo?“, odpověděla většina dětí: „Všechno!“. A tak ještě jednou velké díky těm, kteří projekt nejen připravili, ale podíleli se rovněž na jeho realizaci. Jejich zásluhou odcházeli žáci 1. stupně tento den domů s vědomím, že své zdraví je potřeba si chránit. Návod, jak to učinit, obdrželi všichni, kteří se projektu zúčastnili.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka