E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Četli jsme budoucím prvňáčkům

9 Bře 2020

Četli jsme budoucím prvňáčkům

   Období přípravy na přijetí budoucích prvňáčků začíná u nás ve škole zpravidla zvolením tématu, jaký bude tento letošní proces provázet. I přesto, že jsme si tentokrát vybrali přivítání s písničkou, nezapomněli jsme ani na další, dá se říct významnější součást výuky, a tou je čtení. A tak první krok, který jsme připravili pro nastávající předškoláky, bylo právě ono zmíněné poznání toho, jak je důležité a zároveň krásné to, co člověku přináší nejvíce poznání, čímž je samozřejmě četba knih.

   Aby tohle budoucí čtenáři poznali, připravili pro ně naši páťáci v únoru společné čtení knihy, jež po léta provází mnohé generace. Bylo jím Čapkovo Povídání o pejskovi a kočičce, konkrétně nejznámější pohádky, jak spolu tihle dva pekli dort. No a samozřejmě nezůstalo jen u četby samotné. Součástí projektu bylo i praktické ochutnání, nikoli však receptu, který stvořili pejsek s kočičkou, ale toho, jež jim připravili naši žáci společně s paní učitelkou A. Veselkovou. Výborné muffiny si děti z mateřské školky samy dozdobily šlehačkou.

    Malí předškoláci si společně s našimi páťáky dobře porozuměli, pohádka se líbila a celý projekt tak našel své opodstatnění.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka