E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Barevný týden na 1. stupni

20 Úno 2024

Barevný týden na 1. stupni

Pololetní vysvědčení bylo rozdáno, blížily se jarní prázdniny. Od pololetních je dělil jeden pracovní týden. Jak jej využít, co udělat, aby dětem čekání na pár dnů volna uteklo co nejpříjemněji? Při pohledu z okna na ponurá šedivá zimní panorama si mnozí posteskli, jak už se těšíme na jaro a jeho všudypřítomnou pestrou paletu. Možná právě tehdy někoho napadlo si ty barvičky přivolat. A nápad byl na světě, uděláme si barevný týden. K tomu se blížil masopust, takže ještě něco navíc, zakončíme jej karnevalem. Pondělí – modré, úterý – žluté, středa – červená, čtvrtek – zelený. A pátek? Ten hýřil všemi barvami, protože tento den si děti oblékly pestré masky, ve kterých prožily ve škole celé dopoledne. Nechyběla ani zábava plná pohybu v nazdobené tělocvičně, kde se mohli malí tanečníci a tanečnice jaksepatří vydovádět. Pod vedením paní učitelky Veroniky Doubravské jim to šlo výborně a my jí za pomoc moc děkujeme.

    Závěrem zbývá už jen dodat, že nápad se setkal s příznivým ohlasem a my si myslíme, že ve škole vznikla nová „barevná“ tradice. Barvy a dobrá nálada totiž k naší veselé Tégeemce určitě patří.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka