E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

4. září 2023 v prvních třídách

11 Zář 2023

4. září 2023 v prvních třídách

První zářijové pondělí začalo krásným slunečným ránem. Před naší základní školou bylo znát již od svítání, že poklid prázdninových měsíců zde vystřídá brzy štěbetání dětí společně s motory přijíždějících aut. S přicházející osmou hodinou se ruch kolem sochy našeho prvního prezidenta stupňoval a vše utichlo s otevřením šaten ve školní budově. Děti se vrhly do tříd, především pozdravit kamarády, seznámit se s novými učiteli či zatím neznámým prostředím. Těm, kteří to zažívali poprvé, malým prvňáčkům, samozřejmě usnadnili příchod do školy jejich rodiče i usměvavé paní učitelky.

     Neopakovatelná atmosféra prvního dne ve škole je něčím, co si musí jeho aktéři prožít na vlastní kůži. Mírná nervozita je patrná u všech, tu ovšem u nás v Tégeemce vždy přicházejí odstranit členové souboru Chasička se staršími spolužáky z devátých tříd. Samozřejmě nechybělo ani vedení školy v čele s paní ředitelkou Šárkou Řezníčkovou a velmi nás potěšilo, že si na naše prvňáčky v letošním roce vyčlenila tolik vzácný čas i naše paní starostka Helena Pešatová. Slavnostní duch se nesl ve všech třech prvních třídách a my jsme rádi, že i přes mírné komplikace, kdy jedna třída musela chvíli trávit v náhradních prostorách, se nakonec vše povedlo tak, jak mělo. Úsměvy malých kluků a holek napovídaly, že se jim ve škole zalíbilo a my věříme, že jim to ještě dlouho vydrží.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka