E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

1. září 2021 a vítání prvňáčků

6 Zář 2021

1. září 2021 a vítání prvňáčků

     Prázdninové dva měsíce utekly jako voda a prvozářijové datum v kalendáři dalo školákům jasně najevo, že slastná doba nicnedělání končí, je potřeba oprášit aktovky, obohatit je o pár zánovních školních potřeb a vydat se směrem k budově, která poskytuje nejen nové vědomosti a poznatky, ale nabízí rovněž příležitost ke vzniku přátelství, jež mnohdy přetrvají po celý život.  Začal nám školní rok 2021/2022.

     Ti, kteří zasedli do lavice poprvé a jejichž život zaznamenává velikou změnu, tak na ty jsme se u nás v Tégeemce velmi těšili a připravovali. Samozřejmě, že řeč je o žácích 1. tříd. V naší škole byl jejich první školní den slavnostní stejně, jako tomu bylo i v minulých letech. Vedle nezbytné účasti vedení školy, tradici dodrželi i patroni z 9. tříd a naše Chasička. Vzácným hostem pak byla pro všechny naše paní starostka a senátorka RNDr. Helena Pešatová, která si našla čas, aby přišla osobně přivítat 69 kluků a holek rozdělených do tří tříd. Samozřejmě, že nechyběly ani třídní paní učitelky L. Goluchová, A. Rumlová a R. Žáková.

      První dny v novém prostředí mají tedy naši nejmenší za sebou. My všem moc přejeme, aby se jim u nás ve škole líbilo, hodně se toho naučili, rozuměli si se svými spolužáky a cítili se tady dobře. Jenom tak se brzy naučí číst, psát i počítat a budou moci objevovat svět.

     Hodně štěstí, prvňáčci!

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka