Uspávání broučků 2018

8 Lis 2018

Uspávání broučků 2018

Teplo, vítr, teplo a zase teplo. Jak jinak vystihnout charakter počasí letošního podzimu, než těmito slovy. Téměř celý říjen a počátek listopadu přinesl spoustu krásných dnů s podmanivou atmosférou barevného listí. Blížící se zima jako by zaspala a mnozí by jistě brali toto počasí napořád. Ovšem přiznejme si, že blížící se svátky vánoční by bez sněhové peřiny a stříbrných namrzlých střech nebyly v našich podmínkách to pravé ořechové. A tak možná i naše letošní Uspávání broučků chtělo očekávanou zimu trošku přivolat a dát najevo, že určitě přijde a je na ni přece jen třeba se připravit.

Počasí v úterý 6. listopadu 2018 odpoledne bylo ukázkové. V celé republice zaznamenávaly meteorologické stanice teplotní rekordy a i my jsme konstatovali, že tak hezky snad na tuto akci ještě nikdy nebylo. A možná to byl jeden z důvodů, že se nás sešlo opravdu hodně. Naši prvňáčci společně se svými sourozenci, rodiči, prarodiči, tetami a strejdy vytvořili obstojně dlouhý průvod, putující od Tégeemky městem k řece Ostravici, kde se na závěr podařilo dětem „uspat“ v hromádce listí svého vlastnoručně vyrobeného broučka. Celou akci provázely podzimní písničky, hádanky, dobrá nálada a přátelská atmosféra. Nás těší, že jsme opět jednou dokázali, že to, co děti, rodiče i pedagogy spojuje je láska k dětem, snaha vytvořit jim příjemné zážitky, při kterých si vždy uvědomí vzájemnou sounáležitost a dokáží projevit svůj cit. Při letošním Uspávání broučků se to bezesporu povedlo.