E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

„Hurá, zpátky do školy“ (adaptační program 6. tříd)

14 Zář 2020

„Hurá, zpátky do školy“ (adaptační program 6. tříd)

Konečně! Září je opět tady a s ním přichází také nový školní rok. Po několikaměsíční pauze se do školy těšil snad každý. Žáci 6. A, 6. B a 6. C se však ve školních lavicích příliš neohřáli. Ve dnech 7. – 9. 9. pro ně byl totiž připraven adaptační kurz, kterého se děti zúčastnily společně se svými novými třídními učiteli a dalším pedagogickým doprovodem. Kurz probíhal nejen v prostorách školy, ale také v Zoo Ostrava nebo ve sportovním areálu na Bílé. A co všechno bylo pro děvčata a chlapce v rámci adaptačního programu s názvem „Hurá, zpátky do školy“ připraveno?

1.den se žáci věnovali několika aktivitám, které byly zaměřeny na vzájemné poznávání, prohlubování vztahů a na utváření pozitivního klimatu třídy. Prostor byl také věnován pravidlům třídy.

2. den se žáci se svými vyučujícímu přesunuli do Ostravy, aby společně navštívili zoo. Tam je čekala nejen zábava, ale i poznání. Do zoo s nimi totiž vyrazili také odborníci, kteří žákům návštěvu ozvláštnili poutavým výkladem.

3. den děti vyrazily na Bílou, kde je ve sportovním areálu čekala „Bílámpiáda“. Hned u vstupu si děti převzali nadšení instruktoři, již v nich dokázali vzbudit sportovní nadšení. Aby také ne, atrakce vypadaly skutečně lákavě. Chlapci i děvčata si mohli vyzkoušet třeba aquazorbing, šlapací auta či vzduchovou trampolínu.

Nic netrvá věčně, a tak 3 dny plné pohodové atmosféry a zábavy skončily. Děti se nyní musejí vrátit do školních lavic. Škola je totiž opět volá!

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka