E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Zpěváčci z Chasičky slaví úspěch

3 Bře 2023

Zpěváčci z Chasičky slaví úspěch

    Ve čtvrtek 2.března se na Lidové konzervatoři v Ostravě Přívoze konalo 1.kolo regionální soutěže dětských zpěváků lidových písní Zpěváček 2023. Letos Chasičku mezi mnoha dalšími soubory reprezentovali čtyři šikovní zpěváčci. V soutěžní kategorii 10 -15 let již zkušená děvčata Anežka Eliášová a Viktorie Vaňková se svými sólovými písněmi a odvážně se děvčata zhostila také dvojhlasu. Mezi mladšími dětmi si poprvé dvě písně z regionu Lašsko před odbornou porotou zazpívali Michal Tomášek a čtyřletá Anežka Vaňková. K velké radosti byli všichni naši sóloví zpěváci vyhlášeni jako úspěšní a postoupili do 2.kola, které se bude konat 1.dubna v Ostravě Mariánských Horách. Zde si již malí folkloristé zazpívají za doprovodu cimbálové muziky. Také v kategorii dvojhlasů se děvčatům z Chasičky podařilo zabodovat a postoupit dále. Dětem gratulujeme a panu učiteli místní ZUŠ Renému Vojtovičovi děkujeme za bravurní klavírní doprovod zpěváčků. 
    Máme radost, že se v soutěži dařilo také našim kamarádům z Lašánku – taktéž čtyři postupující. Frýdlant n.O. může být pyšný na skvělou folklórní základu.
 
ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka