E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Úspěch Chasičky v soutěži Zpěváček 2024

9 Dub 2024

Úspěch Chasičky v soutěži Zpěváček 2024

V sobotu 6. dubna proběhlo v Divadle loutek v Ostravě už 2. kolo soutěže dětských zpěváků lidových písní Zpěváček 2024. Dvě malé zpěvačky z Chasičky – Natálie Tomášková a Anežka Vaňková – vystoupily na přehlídce mimo soutěž, aby si vyzkoušely pocit sólistů na prknech divadla. Obě si vystoupení užily, vše se povedlo na jedničku a odměnou jim byl vřelý potlesk diváků.

V soutěžní kategorii měla Chasička hned tři želízka. V konkurenci 15 vynikajících interpretů z několika lašských a slezských souborů si naši vedli přímo skvěle. Jednu písničku předvedli dětští zpěváci sólově „a capella“ a druhou za doprovodu vynikající cimbálové muziky Pramínky z Kopřivnice. Odborná porota složená ze zkušených hudebníků a hlasových pedagogů mohla do dalšího kola soutěže poslat jen 6 nejlepších. Při vyhlašování výsledků se radovali všichni tři naši zpěváčci – Bára Tomášková, Michal Tomášek a Anežka Eliášová. Postupují do celomoravského kola soutěže, což je fenomenální a historický úspěch Chasičky! Patří jim velká gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci souboru, naší školy i města Frýdlantu n.O. 

Držme tomuto trojlístku palce 25. května v moravském zemském kole soutěže, která se bude konat v Rožnově pod Radhoštěm za doprovodu Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů. Máme se na co těšit.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka