Tvořivost distančně

23 Úno 2021

Tvořivost distančně

Tak se stále učíme online. Kromě našich nejmenších sedíme za obrazovkami počítačů, většinu už to mírně řečeno nebaví, svítící monitor začíná být pro mnohé strašákem a možná i noční můrou. Otevření škol je v nedohlednu a tak nezbývá, než se vždy znovu a znovu vzchopit a jít na to. Všichni učitelé hledají cesty i metody, jak by svým svěřencům tyto chvíle alespoň trochu zpříjemnili. Naukové předměty provizorně fungují, co však ty, které by měly přinášet zábavu a uvolnění? Tělocvik a hudební výchova jsou zakázány, výtvarné a pracovní činnosti povoleny. Co s tím? Jak nahradit možnost rozvoje talentů či chybějící soutěže, ve kterých děti ukazovaly, co umí? Tady je jeden z příkladů za všechny. Pro třeťáky si paní učitelka připravila projekt s názvem Zimní tvořivá výzva.

Její zadání bylo následující: Milé děti, i během distanční výuky máte možnost ukázat, co vás zajímá a co vás opravdu baví. Ukažte, co dokážete vytvořit, čemu se věnujete, co umíte. Jsou to věci, které nemusí být ve škole vidět, protože je tvoříte doma. Můžeme vás poznat z úplně jiné stránky. Vyfoťte, natočte, předveďte nebo vytvořte něco, čím byste mohli inspirovat druhé. Může to být cokoliv. A výzva se opravdu ujala, o čemž svědčí množství fotografií i videa, kde kluci a holky prokazují svůj talent.

Je dobré, že nezapomněli sportovat, malují, pokoušejí se vařit, tvoří z rozličných materiálů. Koneckonců, přesvědčte se sami. Jsme na Vás děti pyšní. Nesmíme však zapomenout na ty, kteří Vás k tomu v současné koronavirové době vedou a věnují vám svůj drahocenný čas. Jsou to rodiče a někdy i prarodiče. Moc Vám děkujeme, že tuto nesnadnou situaci zvládáte a udržujete své potomky v činnosti. Je to pro ně moc důležité.