E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Obrovský úspěch v soutěži „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“

28 Dub 2021

Obrovský úspěch v soutěži „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“

Naše škola se každý rok účastní soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“. Pořadateli soutěže jsou Střední průmyslová škola chemická akademika Heyrovského, Ostrava a Svaz chemického průmyslu České republiky. Soutěž má žákům představit chemii jako poutavou a užitečnou přírodní vědu, která má široké uplatnění v praxi a která je i zajímavým a lukrativním studijním oborem. Partnery soutěže jsou významné firmy a instituce a tak jsou pro žáky připraveny velmi atraktivní ceny, exkurze a kurzy ve Světě techniky. 

V tomto školním roce ovšem musel být průběh soutěže přizpůsoben epidemiologickým opatřením. Proběhnout mohla pouze online formou. I přes nepříznivé podmínky dosáhli naši žáci obrovského úspěchu. Přes školní a krajské kolo a regionální finále se až do celostátního finále probojoval Ondřej Cieplý z 9.B a těsně před postupovým místem se umístila Ester Smejová z 9.C. Je to největší úspěch žáků naší školy v historii soutěže. Ondra a Ester prokázali velké vědomosti a přehled, cílevědomě se připravovali, obětovali tomu i kus volného času. Patří jim za to uznání a poděkování. Ondru čeká v červnu celostátní finále. Zatím není rozhodnuto, zda se uskuteční přímo v prostorách FChT Univerzity Pardubice nebo online formou. V každém případě mu budeme držet palce.

 

vedení školy

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka