E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Obrovský úspěch v soutěži „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“

11 Kvě 2021

Obrovský úspěch v soutěži „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“

Naše škola se každý rok účastní soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“. Pořadateli soutěže jsou Střední průmyslová škola chemická akademika Heyrovského v Ostravě a Svaz chemického průmyslu České republiky. Soutěž si klade za cíl představit žákům chemii jako poutavou a užitečnou přírodní vědu, která má široké uplatnění v praxi a která je i zajímavým a lukrativním studijním oborem. Partnery soutěže jsou významné firmy a instituce, a tak jsou pro žáky připraveny velmi atraktivní ceny, exkurze a kurzy ve Světě techniky.

V tomto školním roce ovšem musel být průběh soutěže přizpůsoben epidemiologickým opatřením. Proběhnout mohla pouze online formou. I přes nepříznivé podmínky dosáhli naši žáci obrovského úspěchu. Přes školní kolo, krajské kolo a regionální finále se až do celostátního finále probojoval Ondřej Cieplý z 9. B, těsně před postupovým místem se umístila Ester Smejová z 9. C. Je to největší úspěch žáků naší školy v historii soutěže. Ondra a Ester prokázali velké vědomosti a přehled, cílevědomě se, a to především ve svém volném čase, na soutěž připravovali. Patří jim za to uznání a poděkování. Ondru čeká v červnu celostátní finále. Zatím není rozhodnuto, zda se uskuteční přímo v prostorách FCHT Univerzity Pardubice, nebo online formou. V každém případě mu budeme držet palce.☺

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka