Úspěchy našeho TAM TAMu

3 Dub 2014

Úspěchy našeho TAM TAMu

Tamtam ze ZŠ TGM zabodoval mezi školními časopisy ČR

Přestože událost, o které dnes přinášíme reportáž má své datum ještě v minulém roce, vzhledem k vánočním a jiným důležitějším informacím přichází na ni řada až nyní. Vynechat ji, to by ovšem bylo velmi škoda, protože náš školní časopis Tamtam se dokázal prosadit na celostátní úrovni a to si přece nenecháme jen pro sebe.

Možná, že někteří pozorní čtenáři existenci časopisu žáků ZŠ TGM „TAMTAM“ již dříve zaregistrovali. Byla o něm v Mikroregionu před časem malá zprávička. Tehdy se psalo o tom, že zmíněný občasník na škole vychází a těší se oblibě zdejších kluků a holek. Možná ani samotní zakladatelů časopisu včele s paní učitelkou Lenkou Ševčíkovou při vzniku periodika netušili, k jakým výsledkům se postupem času dopracují. Loňský rok přinesl redaktorům hned několik významných úspěchů.

Pro ten první si členové našeho žurnalistického kroužku dojeli v červnu 2013 do krajského města.  V ostravském Domě energetiky tehdy probíhala soutěž v rámci moravskoslezského kraje o nejlepší školní časopis roku. „První místo za grafiku získává časopis Tamtam,“ zaznělo z úst pořadatelů a našim novinářům se rozbušilo srdíčko. A to netušili, že ještě uslyší: „…a třetí místo v kategorii 1. a 2. stupeň ZŠ patří Tamtamu!“ Byl to pro všechny tvůrce veliký úspěch a tak se není co divit, že se malí novináři rozhodli předvést se i výš, a to na celostátním kole školních časopisů v Brně 2. prosince 2013.

Členky redakční rady Jolana Nolanová, Nikol Štofková a Tereza Žáčiková společně s paní učitelkou Ševčíkovou se rozjely na jih Moravy „hájit barvy“ našeho Tamtamu. Samotná soutěž měla několik kategorií.  V jedné z nich nazvané Titulka, 1. a 2. stupeň se umístil náš časopis na 1. místě v České republice!!! Nezbývá tedy než jeho autorům (kromě výše jmenovaných také D. Bartolomové, M. Hrabcové, M. Lukešové, K. Brňákové, , E. Kokešové, D. Adamcové, E. Gongolové, D. Kudělkové, M. Raškovi, N. Satinské a N. Znamcové společně s odbornými poradci Mgr. I. Šlesingerovou a Mgr. D. Strangfeldem) srdečně pogratulovat a popřát Tamtamu spoustu nových nápadů a dalších tvůrčích úspěchů. A samozřejmě také vždy dostatek těch, kteří se na jeho tvorbě budou podílet. Bez mladých nadšenců jazyka s fantazií by totiž žádný časopis existovat nemohl. My je v tégeemce máme a jsme na ně právem pyšní!