E-mail: zstgm.frydlantno@seznam.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Úspěchy žáků 2.st. 2017/2018

Sportovní soutěže

Přespolní běh

–          Okrskové kolo (září 2017)

Dívky 6. a 7. ročník 2. místo – ZŠ T.G.M. Monika Fižová, Hana Kundratová (6.A), Adéla Červenková (6.B), Kateřina Staňková (7.A), Zuzana Gurecká, Melánie Tothová (7.B)
     
Chlapci 6. a 7. roč. 1. místo – ZŠ T.G.M. Vojtěch Blaha (6.A), Adam Bartolom (6.B), Jiří Eliáš (6.C), Jakub Gistinger (7.A), Matyáš Filip, Martin Hajda (7.B)

Halová kopaná

–          Okrskové kolo (9. a 10. 11.2017)

Mladší žáci 3. místo – ZŠ T.G.M. Jindřich Šimeček (6.A), Adam Bartolom, Jakub Gvuzd (6.B), Jakub Adamec, František Černoch, Lukáš Muroň, Jakub Volný (6.D), Denis Drabina, Matyáš Filip, Martin Hajda, Matěj Staněk (7.B),
     
Starší žáci 2. místo – ZŠ T.G.M. David Palka, David Plucnara, Sebastian Šeba (8.B), Samuel Brož (8.C), Petr Eltner, Ondřej Opálka (8.D), Matěj Šigut (9.A), Alexandr Kohout (9.B),

Stolní tenis

–          Okresní kolo (říjen 2017)

Starší žáci 1. místo – ZŠ T.G.M. Petr Eltner (8.D), Matěj Šigut (9.A), Adam Štalzer, Šimon Choleva (9.C)

–          Krajské kolo (2.11. 2017)

Starší žáci 1. místo – ZŠ T.G.M. Petr Eltner (8.D), Matěj Šigut (9.A), Adam Štalzer, Šimon Choleva (9.C)

Postup do celostátního kola

–         Celostátní kolo (2.11. 2017)

Starší žáci 5. místo – ZŠ T.G.M. Petr Eltner (8.D), Matěj Šigut (9.A), Adam Štalzer (9.C)

Jednotlivci   1. místo – Adam Štalzer

Florbal

         – okrskové kolo (prosinec 2017)

Mladší žákyně 1. místo – ZŠ T.G.M. Markéta Hlostová (6.B), Anna Výmolová (6.D), Hana Kundratová (7.A), Adéla Červenková, Ester Chlopčíková (7.B), Vendula Podsedníková, Anežka Poledníková, Nela Prachařová (7.C)

Starší žáci 3. místo – ZŠ T.G.M. Vítězslav Fojtík, Patrik Hudeček, David Šigut (9.B), Radek Dvořák, Šimon Choleva, Lubomír Vacula (9.C)

Starší žákyně 2. místo – ZŠ T.G.M. Adéla Červenková (7.B), Vendula Podsedníková (7.C), Natálie Čupová, Lucie Kudělková, Hana Milatová (8.C), Lenka Kardašová, Michaela Michalková. Melánie Tóthová (8.B), Natálie Janovská (9.A), Eliška Gongolová (9.C).

         – okresní kolo (leden 2017)

Mladší žákyně 3. místo – ZŠ T.G.M. Markéta Hlostová (6.B), Anna Výmolová (6.D), Tereza Bačáková, Hana Kundratová (7.A), Ester Chlopčíková (7.B), Vendula Podsedníková, Anežka Poledníková, Nela Prachařová (7.C)

Volejbal

–          Okresní kolo (duben)

Chlapci 1. místo – ZŠ T.G.M.

 

Vojtěch Bláha (6.A), František Černoch (6.D), Marek Cigoš (7.C), Rick Merani (8.D), Filip Pěch (9.A), Šimon Choleva, Jakub Savický  (9.C)

–         krajské kolo

Chlapci 4. místo – ZŠ T.G.M.

 

Vojtěch Bláha (6.A), František Černoch (6.D), Marek Cigoš (7.C), Rick Merani (8.D), Filip Pěch (9.A), Šimon Choleva, Jakub Savický  (9.C)

Minifotbal

–          okrskové kolo (25.4.)

Starší žáci 1. místo – ZŠ T.G.M.

 

Matyáš Filip, Vojtěch Poláček (7.B), David Plucnara, Sebastian Šeba (8.B), Samuel Brož, Jan Něměc (8.C), Petr Eltner, Ondřej Opálka (8.D), Matěj Šigut (9.A), Alexandr Kohout (9.B)

–          okresní kolo (27.4.)

Starší žáci 2. místo – ZŠ T.G.M.

 

Matyáš Filip, Vojtěch Poláček (7.B), David Plucnara, Sebastian Šeba (8.B), Samuel Brož, Jan Něměc (8.C), Petr Eltner, Ondřej Opálka, Tomáš Scotti (8.D), Matěj Šigut (9.A), Alexandr Kohout (9.B) 

Starší žákyně 1. místo – ZŠ T.G.M.

 

Hana Kundratová (7.A), Adéla Červenková (7.B), Vendula Podsedníková, Anežka Poledníková, Nela Prachařová (7.C), Lucie Kudělková, Hana Milatová (8.C), Zuzana Sasýnová (8.D), Eliška Gongolová, Kristýna Kostelecká, Veronika Ryšková (9.C)  

–          krajské kolo

Starší žákyně 4. místo – ZŠ T.G.M.

 

Hana Kundratová (7.A), Adéla Červenková (7.B), Vendula Podsedníková, Anežka Poledníková, Nela Prachařová (7.C), Lucie Kudělková, Hana Milatová (8.C), Zuzana Sasýnová (8.D), Eliška Gongolová, Kristýna Kostelecká, Veronika Ryšková (9.C)  

Přehazovaná

            – okrskové kolo (duben)

Dívky 6. ročník 2. místo – ZŠ T.G.M. Anastázie Siladi, Anna SližovMarkéta Hlostová (6.A), Lukia Kratochvílová (6.B), Lucie Horáková, Lucie Hlaváčová (6.C), Magdaléna Sýkorová, Anna Výmolová (6.D)

 

 

 

 

Pohár starostky

–         Silový pětiboj

  1. místo – ZŠ T.G.M. Natálie Čupová, Lucie Kudělková, Marek Kantor (8.C), Kryštof Šimčák (8.D), Viktor Dlouhý (9.B), Eliška Gongolová, Michaela Milatová, Kristýna Kostelecká, Šimon Choleva, Štěpán Majer, Lubomír Vacula (9.C)

 

Pohár rozhlasu

         – okresní kolo (15.5.)

Starší žáci 2. místo – ZŠ T.G.M. Lukáš Ryzí, David Plucnara (8.B), Marek Kantor, Matěj Myslikovjan, Tomáš Lorenz (8.C), Petr Eltner (8.D), Filip Malich, Filip Pěch (9.A), Viktor Dlouhý, Patrik Hudeček (9.B), Štěpán Majer (9.C)

 

Vědomostní soutěže

Logická olympiáda

–         základní kolo (pořadí žáků naší školy)

Kat. B (2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky SŠ) 1.     místo  – Jan Šik (9.A)

  1. místo – Eliška Vokalová (9.B)             

–          Oba postoupili do krajského kola.

 

Přírodovědný klokan

–          školní kolo

8. a 9. ročník 1. místo – Lukáš Wendzel (8.D)

2. místo – Lucie Tvarůžková (8.B)

3. místo – Kateřina Děcká (9.C)

 

Náboj (celostátní matematicko-fyzikální soutěž)

         – oblastní kolo

ZŠ a víceletá gymnázia 6. místo – ZŠ T.G.M. (Lukáš Wendzel – 8.D, Eliška Babincová,

Radim Jauernik, Jan Šik – 9.A)

17. místo – ZŠ T.G.M. (Matěj Myslikovjan, Roman Velička – 8.C, Eliška

Horáková – 9.A, Eliška Vokalová – 9.B)

 

Soutěž Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR

–          školní kolo

8. a 9. ročník 1. místo – Svatopluk Čech (9.C)

2. místo – Eliška Vokalová (9.B)

3. místo – Michal Raška (9.C)

 

 

Pisqworky

–          oblastní kolo

8. a 9. ročník 5.-8. místo – ZŠ T.G.M. A (Ondřej Karban – 7.C, Daniel Kaňok – 8.D,

Tereza Gajdošíková, Patrik Hudeček – 9.B,

Kateřina Děcká – 9.C)

5.-8. místo – ZŠ T.G.M. B (Tomáš Fizia, Zuzana Gurecká – 8.B, Jan

Cviček, Tomáš Merta – 8.C, Eliška

Babincová   – 9.A)

Olympiáda v českém jazyce

–                školní kolo

8. a 9. ročník 1. místo – Eliška Vokalová (9.B)

2. místo – Veronika Magdoňová (9.A)

–          okresní kolo

8. a 9. ročník 2. místo – Eliška Vokalová (9.B)

 

Olympiáda v anglickém jazyce

–                školní kolo

6. a 7. ročník 1. místo – Matyáš Maderský (7.C)

2. místo – Anna Slížová (6.C)

Jakub Adamec (6.D)

3.místo – Jindřich Marija Šimeček (6.A)

Ema Miková (7.A)

Filip Kobělka (7.C)

 

8. a 9. ročník 1. místo – Eliška Vokalová (9.B)

Alexandr Antonio Pavel (9.C)

2.místo – David Palka (8.B)

               Eliška Čepelková (8.C)

Filip Šafr (9.B)

3.místo – Helena Horáčková (8.B)

Adam Poláček (8.B)

Michaela Milatová (9.C)             

 

–         okresní kolo

6. a 7. ročník 3. místo – Matyáš Maderský (7.C)

 

Recitační soutěž

–                školní kolo

6. a 7. ročník 1. místo – Ondřej Závodný (6.C)

2. místo – Gabriela Blažková (6.C)

3. místo – Magdaléna Sýkorová (6.D)

– Ester Smejová (6.C)

8. a 9. ročník 1. místo – Martina Palochová (8.C)

2. místo – Martina Vypásková (9.B)

3. místo – Kryštof Novák  (8.D)

– Michal Raška (9.C)

 

Do okresního kola postoupili (přes obvodní kolo) Ondřej Závodný, Gabriela Blažková a Martina Vypásková.

 

Zeměpisná olympiáda

–          školní kolo

6. ročník 1. místo – Filip Šedý (6.C)

2. místo – Prokop Říha (6.A)

3. místo – Ester Smejová (6.C)

 

7. ročník 1. místo – Filip Kobělka (7.C)

2. místo – Martin Kocich (7.B)

3. místo – Lea Pustějovská (7.C)

   
8. a 9. ročník 1. místo – Helena Horáčková (8.B)

2. místo – Ondřej Keka (8.C)

3. místo – Natálie Čupová (8.C)

 

 

 

 

– okresní kolo (únor)

6. ročník 14. místo – Filip Šedý (6.C)
7. ročník 2. místo – Filip Kobělka (7.C) – postup do krajského kola
8. a 9. ročník 18. místo – Helena Horáčková (8.B)

–         krajské kolo

7. ročník 6. místo – Filip Kobělka (7.C)

 

Biologická olympiáda

–          školní kolo

6. a 7. ročník 1. místo – Nela Pěnkavová (6.C)

2. místo – Lucie Hlaváčová (6.C)

3. místo – Hana Opělová (6.C)

 

8. a 9. ročník 1. místo – Lukáš Wendzel (8.D)

2. místo – Helena Horáčková (8.B)

3. místo – Michaela Milatová (9.C)

 

–          okresní kolo

6. a 7. ročník  3. místo – Nela Pěnkavová (6.C) – postup do  kraj. kola (25.5.)

 7. místo – Lucie Hlaváčová (6.C)

12. místo – Hana Opělová (6.C)

8. a 9. ročník 16. místo – Helena Horáčková (8.B)

 

–         krajské kolo

6. – 7. ročník 8. místo – Nela Pěnkavová (6.C)

 

 

 

 

 

Matematický klokan

–          školní kolo

6. a 7. ročník   (kat. Benjamín) 1. místo – Filip Kobělka (7.C) – nejlepší v okrese

2. místo – Ester Smejová (6.C)

3. místo – Ondřej Cieplý (6.B)

8. a 9. ročník   (kat. Kadet) 1. místo – Lukáš Wendzel (8.D)

2. místo – Eliška Vokalová (9.B)

–  Bára Konvičková (8.D)

3. místo – Daniel Cieplý (9.C)

 

 

Pythagoriáda

            -školní kolo

6. ročník 1. místo  – Ondřej Cieplý (6.B)

2. místo – Ester Smejová (6.C)

3. místo  – Jakub Adamec (6.D)

   
7. ročník 1. místo – Filip Kobělka (7.C)

2. místo – Magdaléna Gontková (7.C)

3. místo – Lea Pustějovská (7.C)

 

   
8. ročník 1. místo – Roman Velička (8.C)

2. místo – Lukáš Wendzel (8.D)

3. místo – Matěj Myslikovjan (8.C)

 

 

–  okresní kolo

6. ročník 1. místo –  Filip Kobělka (7.C)

 

Korchem (korespondenční chemická soutěž)

         – krajské kolo

8. a 9. ročník 10. místo – Tereza Gajdošíková (9.B)

 

 

Archimediáda

–             okresní kolo

7. ročník 8.- 11. místo  – Ema Miková (7.A)

25.-28. místo – František Kaiser (7.A)