Poznávací zájezd do Londýna očima žákyně 9. roč.

31 Kvě 2019

Poznávací zájezd do Londýna očima žákyně 9. roč.

Dne 18. května žáci 7. 8. a 9. tříd Základní školy T. G .M. ve Frýdlantu vyrazili na poznávací zájezd do Londýna. Z Ostravy jsme doletěli na letiště Londýn – Stansted a po přesunu autobusem, jsme se ubytovali v klidnější části Londýna zvané Ilford.

V Londýně jsme strávili sice jen čtyři dny, ale i ty stály zato.

Viděli jsme mnoho památek jako např. známý Tower Bridge, Wesminsterský palác, Buckinghamský palác, katedrálu Sv. Pavla, byli jsme na střeše Sky Garden. Viděli jsme spoustu dalších zajímavých věcí a máme i hodně zážitků, a kdyby to šlo tak bychom tam ještě nějakou chvilku zůstali. Nejvíce nás zaujal Tower Bridge a některé spolužáky také stadion Chelsea.

Škoda, že jsme nemohli vidět Big Ben, který je nyní v rekonstrukci a znovu bude vidět ve své plné kráse až v roce 2021.

Počasí nám přálo a byli jsme dokonce i  svědky žádosti o ruku v Kensingtonských zahradách. Museli jsem se popasovat s angličtinou, některým to šlo lépe, jiným hůře, ale všichni jsme se nakonec domluvili. Právě setkání se skutečnou angličtinou v anglicky mluvící zemi je to, co každý z nás potřebuje.

Chtěli bychom moc poděkovat panu učiteli Marečkovi a paní učitelce Suchanové za pěkný výlet plný zážitků, legrace a zkušeností z ciziny, který se nám budou hodit v našem životě.

autor článku: Hanka Matějová, žákyně 9. C