Den zdraví očima sedmáků

5 Kvě 2019

Den zdraví očima sedmáků

29. března 2019 proběhl na naší škole Den zdraví. Pro každý ročník vyššího stupně byl připraven zajímavý program, který byl zaměřen na péči o naše zdraví. Pro nás sedmáky bylo přichystané překvapení. Do poslední chvíle jsme netušili, jak náš Den zdraví bude probíhat. Naše cesta nesměřovala na vrcholky Beskyd, ale do Ostravy. Co v Ostravě? Většina z nás tajně doufala, že součástí programu bude i návštěva známých rychlých občerstvení: KFC a McDonalds. Jak jsme se mýlili!

Budova, před kterou jsme vystoupili, vypadala moderně a byla označena číslem 112.  Byla to budova IBC- Integrovaného bezpečnostního centra Moravskoslezského kraje.

Uvnitř budovy jsme si připadali jako ve vědecko-fantastickém filmu. Toto centrum vzniklo v roce 2011 a je jediné centrum tohoto druhu v České republice. Co je hlavním úkolem pracovníků v tomto bezpečnostním centru? Toto středisko přijímá a vyhodnocuje všechna tísňová volání na čísla 150, 158 a 155. Cílem je co nejrychleji zajistit všechny záchranné bezpečností složky tam, kde je to v danou chvíli nutné. IBS je takový mozek záchrany, který vyhodnotí, co je nutné udělat, aby pomoc přišla co nejrychleji. Další část našeho Dne zdraví proběhla na pobočce IBS – zvané Jih. Zde nám příslušníci Policejního záchranného sboru předvedli výcvik policejních psů a koní. Dále jsme si prohlédli veškeré vybavení Hasičského záchranného sboru. Mohli jsme se projet na koních, ale figuranta policejním psům nechtěl dělat nikdo. Není divu, protože psi se netvářili příliš přátelsky a při ukázce výcviku těchto psů, nám běhal mráz po zádech.  Den zdraví se nám velmi líbil. Děkujeme vedení školy a učitelům.