E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Naše škola slaví úspěch v branně vědomostní soutěži Wolfram!

26 Čvn 2024

Naše škola slaví úspěch v branně vědomostní soutěži Wolfram!

Jsme hrdí na to, že se můžeme podělit o úspěchy našich žáků na prestižní branně vědomostní soutěži Wolfram, kterou již sedmým rokem pořádá Krajské vojenské velitelství. Soutěž, zaměřená na čtyřčlenné týmy žáků 8. tříd, zahrnuje vojenské disciplíny a znalosti historie paravýsadku Wolfram, po kterém je soutěž pojmenovaná.

Soutěž zahrnovala širokou škálu disciplín, které testovaly jak fyzickou zdatnost, tak vědomosti a dovednosti účastníků. Žáci házeli granátem na cíl, absolvovali bojovou dráhu, stříleli ze vzduchovek, ale také využili znalosti zdravovědy nebo týmové práce při stavbě tzv. Da Vinciho mostu.

Naše škola vyslala do soutěže dvě družstva. Jedno z nich, tým složený z žáků 8. D, dosáhlo vynikajícího výsledku a zvítězilo! Tento tým tím pádem postupuje do krajského kola, které se uskuteční 1. října v prostředí Vojenského výcvikového prostoru Libavá. Těšíme se, že naše vítězné družstvo bude pokračovat v reprezentaci naší školy a přejeme jim hodně štěstí v dalším kole.

Druhé družstvo, které se také pilně připravovalo, obsadilo krásné desáté místo. Jejich úsilí a nasazení jsou inspirací pro všechny naše žáky.

Děkujeme všem žákům za jejich tvrdou práci. Všem zúčastněným gratulujeme a věříme, že tento úspěch bude motivací pro další žáky, kteří se budou chtít zúčastnit v příštích letech.

Držme palce našemu týmu v krajském kole a ať se jim daří stejně skvěle jako doposud!

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka