E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Kalusův kalamář

7 Lis 2022

Kalusův kalamář

Literární soutěž Kalusův kalamář

     Dne 4. listopadu 2022 proběhla na Základní škole v Čeladné každoročně pořádaná soutěž Kalusův kalamář. V letošním roce se z naší školy účastnily ve třech kategoriích žákyně: Stella Izvorská ze 6. d, Ava Wilde ze 7. c a Veronika Gorná z 9. a.

     Soutěžící čekal nelehký úkol. Mezi 35 literárními tvůrci napsat báseň na téma SPORT. První místo ve své kategorii získala Ava Ellen Wilde, jejíž báseň byla vyhodnocena jako nejlepší. Zjednodušeně – „básnické střevo“ se nezapře, i když se jedná o autorku, která pochází z bilingvního prostředí. Děkuji našim žákyním, že projevily odvahu a reprezentovaly školu v tak nelehkém tvůrčím klání.

     O soutěžící bylo velmi dobře postaráno, rovněž byl pro ně připraven raut a doprovodný program, který probíhal přímo v Památníku Jana Kaluse. Jako odměna čekala na každého tvůrce pěkná věcná cena. Děkuji pořádající škole za pozvání a už se těšíme na příští rok. Poděkování patří také paní Katce Chrostkové, která jako pedagogický dozor absolvovala s dívkami tuto akci.

 MD

                                                                                                                                                    

 

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka