E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Karnevalové dopoledne na 1. stupni

14 Úno 2023

Karnevalové dopoledne na 1. stupni

K období masopustu, který trvá od Tří králů až do Popeleční středy, neodmyslitelně patří nejen zabijačky, sousedské zábavy a průvody maškar. V tomto čase se lidé vždy více veselili, pořádali plesy, taneční zábavy či karnevaly. My známe karneval jako maškarní zábavu, kdy se někteří z nás převlečou za různé masky, tancují, vtipkují a baví se. V předchozích letech jsme i my byli zvyklí uspořádat pro děti z 1. stupně školní karneval. Covidová pauza zaběhlý rituál narušila a nyní, kdy se vše zase pomalu vrací do starých kolejí, jsme přemýšleli, zda obnovit původní tradici anebo vymyslet novou. A když se něco vymyslet chce, většinou se to povede. Cílem projektu neměla být jen připomínka lidové zvyklosti spojená s rozptýlením a oživením běžného školního dne, ale i to, ať si děti svoje masky jaksepatří užijí. Tak přišlo na svět Karnevalové dopoledne.

     Ve čtvrtek 2. února 2023 se to na 1. stupni v Tégeemce hemžilo rozličnými tvory. Princezny, čarodějové, víly a mnohé další pohádkové i moderní bytosti bylo možné zahlédnout v jednotlivých třídách nejen při učení, ale také v tělocvičně, kam se postupně vypravily, aby se pobavily při hudbě a tanci. O zábavu se zde obětavě postarala skvělá tělocvikářka z 2. stupně Mgr. Veronika Heczková, za což jí moc děkujeme. Poděkování přísluší také SRPŠ, které financovalo občerstvení žáků a v neposlední řadě všem, kteří jakkoli pomohli s organizací, výzdobou či ozvučením sálu.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka