E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Den dětí v přírodě a všichni konečně spolu

3 Čvn 2021

Den dětí v přírodě a všichni konečně spolu

„Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli.“ Možná někteří ano, ale my učitelé určitě ne. Slova Alberta Einsteina jakoby se stala výzvou pro nás v Tégeemce před datem, který jsme vždy věnovali a věnujeme dětem. Po době strávené u počítačů, mnoha dnech plných omezení a opatření jsme se mohli konečně trochu nadechnout a začít téměř normálně fungovat. Není se co divit, že 1. června vyrazila celá škola do přírody. A vzhledem k tomu, že nám okolí města nabízí nepřeberné množství možností, zvolili pedagogové trasy a cíle prvního červnového dne tak, že si to opravdu všichni užili. Možnost prožít volně dopoledne se svými spolužáky byla pro všechny radostným dlouho očekávaným okamžikem. V podstatě ani nezáleželo moc na tom, kam se vydají. Hlavní bylo si užít společné chvíle s těmi, které jsme nějakou dobu neviděli naživo, ale jen na monitoru obrazovky počítače.

      Cíle vycházek byly různé. Nejbližší okolí, hřiště u školy či dopravní, Ondřejník či dokonce Lysá hora, známá místa s oblíbeným občerstvením či zábavou. Ať už si to děti se svými učiteli zamířily kamkoli, vše bylo umocněno nádherným slunečným počasím a přátelskou atmosférou. A nám nezbývá, než s jistotou konstatovat, že letošní Den dětí se našim žákům skutečně vydařil.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka