E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Advent 2021

10 Led 2022

Advent 2021

   Měsíc prosinec roku 2021 jakoby chtěl i svým nádherným zimním počasím umocnit předvánoční čas, přinést radost a pokoj, který je pro adventní období tolik typický. I přes náročná  covidová opatření a karanténu některých tříd či pedagogů podařilo se nám například zúčastnit se rozsvěcování vánočního stromu ve městě, zajít si do kina na filmové představení, na 1. stupni zorganizovat ve třídách alespoň malé vánoční dílničky, prožít čas před vánočními prázdninami se spolužáky. Nejmenší prvňáčci si než odešli odpočívat, zazpívali společně u stromečku alespoň pár koled. Co potěšilo zase žáky osmých ročníků, bylo, že se dočkali dlouho očekávaného lyžařského kurzu.

     Středa 22. prosince byla posledním vyučovacím dnem roku 2021. V Tégeemce jsme odcházeli na vánoční prázdniny s dobrými pocity. Školy nám zatím nezavřeli a my zase můžeme trochu plánovat. Naším hlavním předsevzetím a přáním do nového roku 2022 je, abychom i nadále zůstali ve školních lavicích, učili se naplno a občas mohli uskutečňovat projekty, jež našim dětem mohou výuku zpestřit. To vše když doprovodí zdraví a dobrá nálada, bude tou nejlepší devizou pro nastávající rok.

 

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka