Výjimka MZČR (testování žáků)

9 Dub 2021

Výjimka MZČR (testování žáků)

Pravděpodobně vzhledem k silnému tlaku ze strany rodičovské veřejnosti upravilo MŠMT metodiku ohledně testování žáků a dětí testy, které si sami do školy donesou. V opatření MZČR se počítá s testováním pouze testy, které škola na testování poskytne, ale v průběhu včerejšího dne MŠMT na svých webových stránkách uvedlo:

Pokud rodiče nebudou chtít, aby se děti testovaly stěrem z nosu, ale přinesou si test ze slin, bude jim to umožněno?

Pokud je daný antigenní test na seznamu těch, kterým MZ vydalo výjimku (viz https://www.mzcr.cz/seznam-antigennich-testu-pro-ktere-vydalo-mz-vyjimku/), může být ze strany školy akceptován. Škola nicméně nemá povinnost ho využít a zákonný zástupce nemá právo si jeho použití vynucovat.“ (zdroj: FAQ MZČR)

Pokud máte k výše uvedeným informacím jakékoliv dotazy, neváhejte mne kontaktovat na tel. č. +420 558 678 169 a já Vám na ně rád odpovím.

S pozdravem     PaedDr. Jaromír Horký, ředitel školy