E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Projekt EDISON je znovu tady, hledáme hostitelské rodiny!

25 Kvě 2021

Projekt EDISON je znovu tady, hledáme hostitelské rodiny!

Vážení rodiče, milí žáci,

naše základní škola se po dvou letech opět zapojí do mezinárodního projektu EDISON. Od 5. 9. do 12. 9. 2021 přijede do Frýdlantu nad Ostravicí skupina šesti až osmi vysokoškolských studentů z různých koutů Evropy a stráví zde jeden týden. Každý ze stážistů se zapojí do výuky na naší škole formou prezentace o své zemi v anglickém jazyce. Studenti budou diskutovat s žáky na různá témata, hrát s nimi hry a učit je třeba zpívat i své národní písně. Věříme, že se mezi dětmi a studenty opět vytvoří přátelství, které neskončí jejich odjezdem, ale díky sociálním sítím budou v kontaktu i nadále a třeba se jednou znovu potkají. Projekt EDISON má totiž za cíl spojovat mladé lidi různých národností, prolomit jazykové a kulturní bariéry, stejně tak jako předsudky i stereotypy. Díky prezentacím probudí stážisté u mnohých žáků touhu poznat dané země a věnovat se ještě více cizímu jazyku.

Stážisté jsou zodpovědní, prověření a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří vždy bydlí v hostitelských rodinách. Zkušenosti ze strany rodin, které studenty ubytovaly v roce 2019, jsou velmi pozitivní. Nabízíme Vám opět možnost ubytovat studenta/studentku přímo ve Vaší rodině. Obrovským benefitem pro Vás a Vaše dítě je tak možnost konverzace v anglickém jazyce. Studenti se rádi zapojí i do přípravy svých tradičních pokrmů. Rovněž není výjimkou, že hostitelská rodina je pozvána na oplátku do domovské rodiny studentů. Byli bychom nesmírně rádi, pokud by bylo možné 1 studenta/studentku ubytovat přímo u Vás. Jedná se o zajištění noclehu, snídaně (obědy mají studenti ve škole), případně večeře. Je jen na Vás, v jaké míře budete chtít pro svého hosta zajistit další program v rámci osobního volna (odpoledne, večer). Studenti jsou samostatní a soběstační, všichni hovoří plynule anglicky. Vaše dítě bude mít navíc možnost účastnit se programu, který připraví učitelé pro děti i studenty. V roce 2019 jsme společně navštívili například Pustevny, Štramberk, Příbor, přehradu Šance a Bílou.

V případě Vašeho zájmu napište do 15. 6. na email eva.gresova@zsfrydlant.cz

 

Těšíme se na spolupráci.

Eva Gřesová a kolektiv angličtinářů

 

Více o Projektu Edison, který má záštitu MŠMT a podporu od Informačního centra OSN v Praze najdete zde: www.aiesec.cz, FB: https://www.facebook.com/projekt.edison Jak vypadal projekt Edison v roce 2019 na naší škole: https://www.zsfrydlant.cz/archiv-akci-2-st/projekt-edison/

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka