E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Cimbál pro Chasičku – projekt Hyundai

12 Pro 2022

Cimbál pro Chasičku – projekt Hyundai

Ve čtvrtek 8.12. si Viktorie Vaňková (7.A), členka Chasičky a mladá cimbalistka, slavnostně převzala finanční příspěvek ve výši 25 000 Kč na nákup cimbálu pro DFS Chasička od pana viceprezidenta firmy Hyundai motor s.r.o. 

V rámci grantového programu společnosti Hyundai Společně za sny 2022 zaujal hodnotící komisi Viktorčin projekt „Cimbál pro Chasičku“ a byl jedním ze čtyř, který uspěl. „Máme v Chasičce muzičku, děti hrají na housle, flétny, akordeon a dokonce máme i basu! Moc bych si přála, abychom měli také cimbál a mohli s kamarády zkoušet nové písničky všichni dohromady. Mám radost, že to vyšlo“, odpovídá Viktorie Vaňková na otázku, proč jí napadlo vstoupit do  grantového programu a požádat o peníze na nákup nástroje. Společnosti Hyundai motor s.r.o. z nedalekých Nošovic velmi děkujeme a věříme, že za další podpory města Frýdlantu n.O. Chasička na nákup cimbálu v příštím roce dosáhne.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka