E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz | Tel.: sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí | náměstí T.G. Masaryka

Chasička na přehlídce v Ostravě

25 Dub 2023

Chasička na přehlídce v Ostravě

V soboru 22. 4. se Chasička po delší pauze zúčastnila přehlídky dětských folklorních souborů pod názvem „Děti tančí a zpívají“ Bezmála třicítka členů Chasičky odjela na Janáčkovu konzervatoř do Ostravy, kde předvedla své nové pásmo „Hoja, kravaři, hoja“. Na jevišti měly děti s tímto pásmem premiéru, ale ničeho se nezalekly a vystoupení se jim velmi podařilo! Cimbálová muzička Chasičky pod vedením p. uč. Šiguta v čele s primáškou Bárou Tomáškovou velmi pěkně a citlivě doprovázela tanečníky a zpěváky. Ústřední taneční pár Kuba Michalica a Anežka Eliášová se stal ozdobou jeviště a menší tanečníci jejich výkon úžasně doprovodili hezky zvládnutými tanečky. Všichni byli veselí, plní energie a bylo poznat, že si děti vystoupení na velkém pódiu užili. Mezi dalšími pěti soubory z regionu se Chasička neztratila a úspěšně reprezentovala lašský folklor, město Frýdlant n. O. a naši školu. Odborná porota Chasičku chválila, ocenila především sólový projev několika našich zpěváčků a inspirativní ztvárnění některých prvků. Chasičce patří obrovská gratulace a všem dětem poděkování za nasazení a pilnou přípravu.

ZŠ Frýdlant n. O. nám. T. G. Masaryka