Chasička + festivalový soubor z Číny – Hechi city

20 Čvn 2015

Chasička + festivalový soubor z Číny – Hechi city

Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek 2015 (MFF – FM – 2015) probíhal od 16. 6. 2015 do 22. 6. 2015. Konal se již po 21. ve spolupráci Frýdku-Místku s DFS Ostravička. Na festivalu vystupují každoročně domácí i zahraniční soubory všech věkových skupin. Během festivalu se konají přehlídky souborů pro školy v okolí Frýdku-Místku.

Za celoroční činnost odměňujeme naši Chasičku každoroční účastí na této překrásné akci. Zde čerpají z krásy lidových zpěvů, muziky a tanců inspiraci pro další práci v souboru.

Nepopsatelné zážitky máme pokaždé, obzvlášť ze zahraničních souborů z Číny, Moldávie, Anglie, Finska a Portorika. Tři zahraniční soubory přijely za námi až do Frýdlantu nad Ostravicí!

Se souborem z Číny jsme měli tu čest vystupovat v rámci oslav Svátku hudby ve Frýdlantu nad Ostravicí v naší krásné Janáčkově síni. Že to byl neobyčejný zážitek, potvrdí všichni účinkující i frýdlantští diváci.

Za Chasičku V. Š. a J. Š.