Divadelní představení ve ŠD

4 Kvě 2020

Divadelní představení ve ŠD

Pravidelně zveme herečky, které nabízejí pohádky vlastní tvorby. Tyto autorské scénáře jsou zaměřené na ekologii, mezilidské vztahy, prevenci úrazů, drog, šikany. Dětem jsou vtipně podána témata z běžného života. Pohádky mají vždy poučný charakter. Formou her a písní se děti učí např. jak třídit odpad, poznávat dopravní značky, jaký vliv má pohyb na zdraví, v čem tkví kamarádství, jak funguje koloběh vody, poskytování první pomoci, rozlišení slušného chování od nepřijatelného apod.

Tento rok jsme zvolily, z pestré škály nabídky divadla Ententýky, naučnou pohádku O sněhuláčkovi Mrkvičkovi. Opět nezklamaly zdařilé kostýmy divadelnic, precizně zhotovené kulisy a jejich osobitý smysl pro humor. Děj se odehrával v přírodě, námětem byl pohyb, pestrá strava, dostatek vitamínů, kamarádství a veselá mysl.